LED мини ламба OSRAM

Каталошки број LEDIL205

ТЕЛ. ЗА ПРАШАЊА И НАРАЧКА: 070 737 304

Печат Симни PDF

Availability: На лагер

ден 672,12
ден 672,12

Експресна достава

Гаранција

Гаранција 24 месеца

15 дена за враќање на пари

Опис

  ВАШИОТ МИНИ ПОМОШНИК  

"LEDinspect" е серија мини, премиум ламба што ќе ги осветлува дури и најоддалечените места. Не ја потценувајте мини големината на светлината, моќноста на светлинскиот флукс е 15 лумени. Сијалицата има батерија што се полни кога ќе ја ставите фенерчето на местото на запалката во вашиот автомобил. Податоци за батеријата: 3.6V 80mAh Ni-Mh.

Внатрешната ламба има една главна светлина!
- Силата на светлиот флукс е 15 лумени.

Силна и концентрирана светлина!
- Оваа сила се должи на 1 бр. диод.

Продолжено работно време!
- Ламбата издржува до 110 минути.

ИСТОРИЈА

OSRAM е водечки глобален производител на автомобилски светилки. Со приближно 110 годишната историја, брендот е технолошки лидер во производството на уреди за осветлување и системи. Сè започна во Берлин во 1906 година, кога беше официјално регистриран брендот OSRAM. Оттогаш OSRAM не престанува да се развива. Со текот на годините, тој го направи преминот од конвенционална во ламба за празнење и од LED технологија во ласерска. Компанијата е добитник на бројни награди и одликувања за иновации и квалитет на своите производи. Во март 2015 година OSRAM ги подложува своите LED технологии на сериозни тестови за квалитет, кои се избрани за оваа намена од водечкиот експерт DEKRA.

Техничка информација

  • Weight: 0.300
  • Производител: OSRAM
  • EAN: 0000078396

ГАРАНЦИЈА РОК: 24 месеца

Слични производи
Коментари
Остави коментар

За да коментирате треба да се регистрирате или да се најавте во вашиот профил ако веке сте се регистрирале!

Коментари Сеуште нема коментари за тој производ

Порачај за 10 секунди

* Ви Препорачуваме да ги пшувате податоците на кирилица
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Моля, задължително попълнете едно от полетата на горния ред (№, Бл., Вх., Ет. или Ап.)