LED професионална сервизна ламба OSRAM со магнит и кука

Каталошки број LEDIL302

ТЕЛ. ЗА ПРАШАЊА И НАРАЧКА: 070 737 304

Печат Симни PDF

Availability: На лагер

ден 653,57
ден 653,57

Експресна достава

Гаранција

Гаранција 24 месеца

15 дена за враќање на пари

Опис

  НАЈДОБРИТЕ СЕРВИСНИ СВЕТИЛКИ  

"LEDinspect" е серија сервисни светилки произведени според сите европски стандарди за квалитет. Повеќето светилки работат на батерии, а некои модели користат станици за полнење. Повеќето сервисни светилки имаат куки или магнети кои ви овозможуваат слободно работење со двете раце. Со правилно работење, сервисните ламби ќе ви бидат верен партнер во работата.

Сервисната ламба има две светла, примарна и секундарна!
- Примарната светлина е 125 лумени, секундарната светлина е 90 лумени.

Тие се грижат за доброто осветлување 24+3 висококвалитетни ЛЕД диоди!
- Моќните LED диоди ќе ја осветлуваат посакуваната област подолго време.

За беспрекорната работа се грижат 3бр. батерии тип AAA!
- Времето на работа при инсталирање на нови батерии е до 8 часа.

ИСТОРИЈА

OSRAM е водечки глобален производител на автомобилски светилки. Со приближно 110 годишната историја, брендот е технолошки лидер во производството на уреди за осветлување и системи. Сè започна во Берлин во 1906 година, кога беше официјално регистриран брендот OSRAM. Оттогаш OSRAM не престанува да се развива. Со текот на годините, тој го направи преминот од конвенционална во ламба за празнење и од LED технологија во ласерска. Компанијата е добитник на бројни награди и одликувања за иновации и квалитет на своите производи. Во март 2015 година OSRAM ги подложува своите LED технологии на сериозни тестови за квалитет, кои се избрани за оваа намена од водечкиот експерт DEKRA.

Техничка информација

  • Weight: 0.3000
  • Производител: OSRAM
  • EAN: 0000017475

ГАРАНЦИЈА РОК: 24 месеца

Слични производи
Коментари
Остави коментар

За да коментирате треба да се регистрирате или да се најавте во вашиот профил ако веке сте се регистрирале!

Коментари Сеуште нема коментари за тој производ

Порачај за 10 секунди

* Ви Препорачуваме да ги пшувате податоците на кирилица
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Моля, задължително попълнете едно от полетата на горния ред (№, Бл., Вх., Ет. или Ап.)