-13%

Ксенонска ламба Osram D2S Xenarc Original 85V, 35W, P32d-2 1бр.

Каталошки број 66240

ТЕЛ. ЗА ПРАШАЊА И НАРАЧКА: 070 737 304

Печат Симни PDF

Availability: На лагер

Regular Price: ден 3.840,00

Special Price ден 3.360,00

Regular Price: ден 3.840,00

Special Price ден 3.360,00

Експресна достава

Гаранција

Гаранција 48 месеца

15 дена за враќање на пари

Опис

  ФАБРИЧКИ КВАЛИТЕТ  

'Xenarc Original' е стандардна серија на ксенонски светилки за автомобили со фабрички ксенон. Температурата на бојата достигнува до 4500К. Емитираната светлина е поблиску до природната дневна светлина отколку стандардните халогени светилки (кои се 3200K), така што емитуваната светлина од Xenarc Original е попријатна за окото..

Предностите на купувањето ксенонска ламба од серијата Xenarc Original:

 • 4 години ЦЕЛОСНА ГАРАНЦИЈА!
 • OEM квалитет!
 • Продолжен живот!
 • Пријатно за осветленоста на светлината на окото!

 Со овој QR-код, ќе можете да проверите дали вашата ксенонска ламба е вистински производ на Osram. Ако вашиот уред не го чита кодот, можете да ја користите алтернативната патека: www.Osram.com/trust

ИСТОРИЈА

OSRAM е водечки глобален производител на автомобилски светилки. Со приближно 110 годишната историја, брендот е технолошки лидер во производството на уреди за осветлување и системи. Сè започна во Берлин во 1906 година, кога беше официјално регистриран брендот OSRAM. Оттогаш OSRAM не престанува да се развива. Со текот на годините, тој го направи преминот од конвенционална во ламба за празнење и од LED технологија во ласерска. Компанијата е добитник на бројни награди и одликувања за иновации и квалитет на своите производи. Во март 2015 година OSRAM ги подложува своите LED технологии на сериозни тестови за квалитет, кои се избрани за оваа намена од водечкиот експерт DEKRA.

Техничка информација

 • EAN: 4008321184573
 • Тип сијалица: D2S
 • Келвини (Боја): 4300K
 • Волтажа: 85V
 • Моќност: 35W
 • Weight: 0.300
 • Производител: OSRAM

ГАРАНЦИЈА РОК: 48 месеца

Слични производи
Коментари
Остави коментар

За да коментирате треба да се регистрирате или да се најавте во вашиот профил ако веке сте се регистрирале!

Коментари Сеуште нема коментари за тој производ

Порачај за 10 секунди

* Ви Препорачуваме да ги пшувате податоците на кирилица
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Моля, задължително попълнете едно от полетата на горния ред (№, Бл., Вх., Ет. или Ап.)