-20%

комплет 2 бр. халогенски сијалици Osram H7 Night Breaker Silver 12V, 55W, PX26D, 1500lm

Каталошки број 64210NBS-HCB

ТЕЛ. ЗА ПРАШАЊА И НАРАЧКА: 070 737 304

Печат Симни PDF

Availability: На лагер

Regular Price: ден 1.471,85

Special Price ден 1.177,75

Regular Price: ден 1.471,85

Special Price ден 1.177,75

Експресна достава

гарантирано качество

Гарантиран квалитет

15 дена за враќање на пари

Опис

 серија NIGHT BREAKER SILVER 

со новата серија Night breaker Silver, вие ше получите 100% по-oрка светлина со балансиран експлоатационен живот. При оваа серија должината на светлинниo лч достига до 130 метра, така вие ше имате по-голoма видимост на птo. Определено оваа серија халогенски сијалици на Osram е перфектниoт избор за шофорите, които поставoт високи изискваниo км производителността и живота на една халогенска сијалица.

Предности:

 • 100% по-oрка светлина, во сравнение со стандартните халогенски сијалици.
 • До 130 метра должина на излчваниo светлинен поток.
 • Перфектен балансо между производителност и експлоатационен живот.

оваа серија се предлага само со следните Типови цокли:

 • H1
 • H4
 • H7
 • H11

ИСТОРИЈА

OSRAM е водечки глобален производител на автомобилски светилки. Со приближно 110 годишната историја, брендот е технолошки лидер во производството на уреди за осветлување и системи. Сè започна во Берлин во 1906 година, кога беше официјално регистриран брендот OSRAM. Оттогаш OSRAM не престанува да се развива. Со текот на годините, тој го направи преминот од конвенционална во ламба за празнење и од LED технологија во ласерска. Компанијата е добитник на бројни награди и одликувања за иновации и квалитет на своите производи. Во март 2015 година OSRAM ги подложува своите LED технологии на сериозни тестови за квалитет, кои се избрани за оваа намена од водечкиот експерт DEKRA.

Техничка информација

 • Тип МПС: Автомобили
 • Тип сијалица: H7
 • Пред опис на сијалици: ЗА ФАРОВИ
 • Моќност: 55W
 • Волтажа: 12V
 • Тип цокъл: PX26d
 • Weight: 1.000
 • EAN: 4052899992757
 • Производител: OSRAM
Слични производи
Коментари
Остави коментар

За да коментирате треба да се регистрирате или да се најавте во вашиот профил ако веке сте се регистрирале!

Коментари Сеуште нема коментари за тој производ

Порачај за 10 секунди

* Ви Препорачуваме да ги пшувате податоците на кирилица
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Моля, задължително попълнете едно от полетата на горния ред (№, Бл., Вх., Ет. или Ап.)