-22%

халогенска сијалица Philips H4 Vision 12V, 60/55W, P43T-38, 1 бр.

Каталошки број 12342PRC1

ТЕЛ. ЗА ПРАШАЊА И НАРАЧКА: 070 737 304

Печат Симни PDF

Availability: На лагер

Regular Price: ден 287,04

Special Price ден 223,89

Regular Price: ден 287,04

Special Price ден 223,89

Експресна достава

гарантирано качество

Гарантиран квалитет

15 дена за враќање на пари

Опис

Сијалиците Vision испуштаат подолги светлосни зраци отколку стандардните

Нашите решенија за осветлување генерираат моќен и прецизен зрак со максимална моќност. Ние постојано ги произведуваме најдобрите, најефикасните решенија за осветлување затоа што знаеме дека нашето висококвалитетно осветлување може еден ден да спаси животи

Безбедноста на патиштата започнува со гледање и забележување

Светлото е најголем дел од задоволството при возење и ова е првиот и единствениот дел од безбедносниот круг што всушност помага да се спречат несреќи. Philips промовира активна безбедност за да спречи несреќи со зголемување на целокупната видливост и осветлувањето на патот.

Philips е избор на најголемите производители на автомобили

Веќе 100 години, Philips е во првите редови на автомобилската индустрија за осветлување, воведувајќи технолошки иновации кои станаа стандард за современите автомобили. Денес, еден од два автомобили во Европа и еден од три во светот се опремени со осветлување од Philips

Заменете ги двете сијалици во исто време за поголема безбедност

Силно се препорачува да ги смените во парови за симетрично осветлување. Бидејќи кога заменувате само една од двете ламби, постои разлика во интензитетот и чистотата на осветлувањето. Но, старата, цврста сијалица можете безбедно да ја чувате како резервна, ако ви се расипе новата додека патувате.

Широк спектар на 12V ламби дизајнирани за сите функции

Кои 12V ламби за која функција? Понудата на „Philips Automotive“ ги вклучува сите специфични функции на автомобилот: долго светло, штоп светло, предни светла за магла, сигнал за предниот трепкач, страничен трепкач, заден трепкач, светло за запирање, светло за возење во рикверц, задни светла за магла, светло за регистарски таблици, светло за задна положба / паркирање, внатрешно осветлување.

Автомобилските сијалици на Philips се изработени од висококвалитетно кварцно стакло

UV-кварцното стакло е посилно од тврдото стакло и е високо отпорно на екстремни температури и вибрации, што го елиминира ризикот од експлозија. Кварцните стаклени сијалици Philips (спирала 2650 ºC и стакло 800 ºC) се способни да издржат тежок термички шок. Со можност за зголемен притисок во внатрешноста на сијалицата УВ-кварцното стакло е во состојба да генерира помоќна светлина

Автомобилските сијалици на Philips се високо отпорни на влага

Само врела сијалица изработена од кварцно стакло (спирала 2650 ° C, стакло 800 ° C) може да издржи термички шок: ако капка ладна вода ја допре врелата сијалица, што може да се случи при возење низ вода со скршен фар.

Усогласеност со високите стандарди за квалитет на хомологација на ECE

Автомобилските производи и услуги на Philips се сметаат за најдобри во класата на пазарот на оригинална опрема и на пазарот на резервни делови. Произведени од производи со висок квалитет и тестирани според највисоките спецификации, нашите производи се дизајнирани да ја зголемат безбедноста и удобноста при возење на нашите клиенти. Целиот наш асортиман на производи е внимателно тестиран, контролиран и сертифициран (ISO 9001, ISO 14001 и QSO 9000) според највисоките барања на ESE. На кратко - ова е квалитет на кој може да му верувате.

Техничка информација

  • Тип МПС: Автомобили
  • Тип сијалица: H4
  • Пред опис на сијалици: ЗА ФАРОВИ
  • Моќност: 60/55W
  • Волтажа: 12V
  • Тип цокъл: P43t
  • Weight: 0.300
  • EAN: 0000009804
  • Производител: PHILIPS
Слични производи
Коментари
Остави коментар

За да коментирате треба да се регистрирате или да се најавте во вашиот профил ако веке сте се регистрирале!

Коментари Сеуште нема коментари за тој производ

Порачај за 10 секунди

* Ви Препорачуваме да ги пшувате податоците на кирилица
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Моля, задължително попълнете едно от полетата на горния ред (№, Бл., Вх., Ет. или Ап.)