-28%

сијалица Osram HIR2 Cool Blue Intense 12V 55W 1бр.

Каталошки број 9012CBI

ТЕЛ. ЗА ПРАШАЊА И НАРАЧКА: 070 737 304

Печат Симни PDF

Availability: На лагер

Regular Price: ден 3.267,84

Special Price ден 2.352,84

Regular Price: ден 3.267,84

Special Price ден 2.352,84

Експресна достава

гарантирано качество

Гарантиран квалитет

15 дена за враќање на пари

Опис

  БЕЛО-СИНА СВЕТЛИНА ИМИТИРА ксенон  

Стилска сијалица со ефект на ксенон. Сосема безбеден за рефлекторот или лупата на вашиот автомобил. Бело-сината светлина е што е можно поблиску до светлината на фабричкиот ксенон.

Моделот "Intense" е вашиот вистински избор ако сакате емитуваната светлина да имитира ксенон. "Cool Blue" е специјална серија која произведува само светилки за имитација на ксенон.

Оваа серија е достапна за следните приклучоци на сијалицата: H1, H3, H4H7H8H11, H15, H16, HB3, HB4, HIR2 и W5W

Светилката успешно ги помина тестовите за квалитет според стандардите на ECE R37

ИСТОРИЈА

OSRAM е водечки глобален производител на автомобилски светилки. Со приближно 110 годишната историја, брендот е технолошки лидер во производството на уреди за осветлување и системи. Сè започна во Берлин во 1906 година, кога беше официјално регистриран брендот OSRAM. Оттогаш OSRAM не престанува да се развива. Со текот на годините, тој го направи преминот од конвенционална во ламба за празнење и од LED технологија во ласерска. Компанијата е добитник на бројни награди и одликувања за иновации и квалитет на своите производи. Во март 2015 година OSRAM ги подложува своите LED технологии на сериозни тестови за квалитет, кои се избрани за оваа намена од водечкиот експерт DEKRA.

Техничка информација

  • Тип МПС: Автомобили
  • Тип сијалица: HIR2
  • Пред опис на сијалици: ЗА ФАРОВИ
  • Моќност: 55W
  • Волтажа: 12V
  • Тип цокъл: PX22d
  • Weight: 1.000
  • EAN: 4052899455405
  • Производител: OSRAM
Слични производи
Коментари
Остави коментар

За да коментирате треба да се регистрирате или да се најавте во вашиот профил ако веке сте се регистрирале!

Коментари Сеуште нема коментари за тој производ

Порачај за 10 секунди

* Ви Препорачуваме да ги пшувате податоците на кирилица
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Моля, задължително попълнете едно от полетата на горния ред (№, Бл., Вх., Ет. или Ап.)