-20%

халогенска сијалица Osram H7 Original 12V, 55W, PX26d, 1 бр.

Каталошки број 64210

ТЕЛ. ЗА ПРАШАЊА И НАРАЧКА: 070 737 304

Печат Симни PDF

Availability: На лагер

Regular Price: ден 326,78

Special Price ден 261,43

Regular Price: ден 326,78

Special Price ден 261,43

Експресна достава

гарантирано качество

Гарантиран квалитет

15 дена за враќање на пари

Опис

  ФАБРИЧКИ КВАЛИТЕТ  

Совршен избор на светилки ако сакате вашиот автомобил да го задржи фабричкиот изглед на емитуваната светлина.

Ако преферирате стандард од различно или ви се допаѓа природното од вештачкото, серијата "Original" од производителот OSRAM е перфектниот избор за вашиот автомобил.

Оваа серија е достапна за 99% од сите видови приклучоци на фабрички сијалици.

Светилката успешно ги помина тестовите за квалитет според стандардите на ECE R37

ИСТОРИЈА

OSRAM е водечки глобален производител на автомобилски светилки. Со приближно 110 годишната историја, брендот е технолошки лидер во производството на уреди за осветлување и системи. Сè започна во Берлин во 1906 година, кога беше официјално регистриран брендот OSRAM. Оттогаш OSRAM не престанува да се развива. Со текот на годините, тој го направи преминот од конвенционална во ламба за празнење и од LED технологија во ласерска. Компанијата е добитник на бројни награди и одликувања за иновации и квалитет на своите производи. Во март 2015 година OSRAM ги подложува своите LED технологии на сериозни тестови за квалитет, кои се избрани за оваа намена од водечкиот експерт DEKRA.

Техничка информација

  • Тип МПС: Автомобили
  • Тип сијалица: H7
  • Пред опис на сијалици: ЗА ФАРОВИ, ЗА ХАЛОГЕНКИ
  • Моќност: 55W
  • Волтажа: 12V
  • Тип цокъл: PX26d
  • Weight: 0.300
  • EAN: 0000014790
  • Производител: OSRAM
Слични производи
Коментари
Остави коментар

За да коментирате треба да се регистрирате или да се најавте во вашиот профил ако веке сте се регистрирале!

Коментари Сеуште нема коментари за тој производ

Порачај за 10 секунди

* Ви Препорачуваме да ги пшувате податоците на кирилица
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Моля, задължително попълнете едно от полетата на горния ред (№, Бл., Вх., Ет. или Ап.)