Кросо кондури - Gaerne SG12 New White

Каталошки број MED/410/IX111

ТЕЛ. ЗА ПРАШАЊА И НАРАЧКА: 070 737 304

Печат Симни PDF

Availability: На лагер

ден 49.066,75
ден 49.066,75

Експресна достава

гарантирано качество

Гарантиран квалитет

15 дена за враќање на пари

Опис

SG12 моделот на Gaerne нуди чизми со висок квалитет на изработка, удобност и безбедност. За навлаките на SG12 се користат два различни материјали за да се направат потрајни и да не се лизгаат во исто време. Робусни и лесни метални спојки кои овозможуваат прилагодување на ширината на врвот на кондурата. На надворешноста на чизмите што доаѓаат во контакт со мотоциклот, се користи ексклузивната Gaerne "grip guard". При SG12, Gaerne го користи лебдечкиот систем на глуждот, кој се наоѓа по целата должина на глуждот. Моделот има исклучително удобен внатрешен дел. за дополнување на целата конструкција на SG12, Gaerne користи пена "мемориска ќелија PU" во долниот внатрешен дел од кондурата.

Техничка информација

  • Weight: No
  • Производител: No
  • EAN: N/A
Слични производи
Коментари
Остави коментар

За да коментирате треба да се регистрирате или да се најавте во вашиот профил ако веке сте се регистрирале!

Коментари Сеуште нема коментари за тој производ

Порачај за 10 секунди

* Ви Препорачуваме да ги пшувате податоците на кирилица
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Моля, задължително попълнете едно от полетата на горния ред (№, Бл., Вх., Ет. или Ап.)