Крос кондури - Gaerne SG10 New

Каталошки број MED/364/IX445

ТЕЛ. ЗА ПРАШАЊА И НАРАЧКА: 070 737 304

Печат Симни PDF

Availability: На лагер

ден 41.269,31
ден 41.269,31

Експресна достава

гарантирано качество

Гарантиран квалитет

15 дена за враќање на пари

Опис

SG10 моделот на Gaerne нуди чизми со висок квалитет на изработка, удобност и безбедност. За навлаките на SG10 се користат два различни материјали за да се направат потрајни и да не се лизгаат во исто време. Робусни и лесни метални спојки кои овозможуваат прилагодување на ширината на врвот на кондурата. На надворешноста на чизмите што доаѓаат во контакт со мотоциклот, се користи ексклузивната Gaerne "grip guard". При SG10 Gaerne го користи лебдечкиот систем на глуждот, кој се наоѓа по целата должина на глуждот. Моделот има исклучително удобен внатрешен дел. За дополнување на целата конструкција на SG10, Gaerne користи пена "мемориска ќелија PU" во долниот внатрешен дел од кондурата. Сите овие карактеристики и детали се комбинираат во овој модел чизми. Од списанието Transworld Motocross ние го нарекуваме SG10 "Совршен 10 - стандард со кој сега ги мериме сите мотокрос чизми". SG10 совршено се вклопуваат на ногата, нудат сигурен комфорт, висок квалитет на изработка и издржливост. За повеќе информации: http://www.gaerne.com/ - Technology

Техничка информација

  • Weight: No
  • Производител: No
Слични производи
Коментари
Остави коментар

За да коментирате треба да се регистрирате или да се најавте во вашиот профил ако веке сте се регистрирале!

Коментари Сеуште нема коментари за тој производ

Порачај за 10 секунди

* Ви Препорачуваме да ги пшувате податоците на кирилица
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Моля, задължително попълнете едно от полетата на горния ред (№, Бл., Вх., Ет. или Ап.)