халогенска сијалица Philips W21/5W Standard 12V, 21/5W, W3x16Q, 1 бр.

Каталошки број 12066CP

ТЕЛ. ЗА ПРАШАЊА И НАРАЧКА: 070 737 304

Печат Симни PDF

Availability: На лагер

ден 238,46
ден 238,46

Експресна достава

гарантирано качество

Гарантиран квалитет

15 дена за враќање на пари

Опис

Philips е избор на најголемите производители на автомобили

Веќе 100 години, Philips е во првите редови на автомобилската индустрија за осветлување, воведувајќи технолошки иновации кои станаа стандард за современите автомобили. Денес, еден од два автомобили во Европа и еден од три во светот се опремени со осветлување од Philips

Широк спектар на 12V ламби дизајнирани за сите функции

Кои 12V ламби за која функција? Понудата на „Philips Automotive“ ги вклучува сите специфични функции на автомобилот: долго светло, штоп светло, предни светла за магла, сигнал за предниот трепкач, страничен трепкач, заден трепкач, светло за запирање, светло за возење во рикверц, задни светла за магла, светло за регистарски таблици, светло за задна положба / паркирање, внатрешно осветлување.

Усогласеност со високите стандарди за квалитет на хомологација на ECE

Автомобилските производи и услуги на Philips се сметаат за најдобри во класата на пазарот на оригинална опрема и на пазарот на резервни делови. Произведени од производи со висок квалитет и тестирани според највисоките спецификации, нашите производи се дизајнирани да ја зголемат безбедноста и удобноста при возење на нашите клиенти. Целиот наш асортиман на производи е внимателно тестиран, контролиран и сертифициран (ISO 9001, ISO 14001 и QSO 9000) според највисоките барања на ESE. На кратко - ова е квалитет на кој може да му верувате.

Техничка информација

  • Тип МПС: N/A
  • Тип сијалица: W21/5W
  • Пред опис на сијалици: N/A
  • Моќност: 21/5W
  • Волтажа: 12V
  • Тип цокъл: W3x16q
  • Weight: 0.300
  • EAN: 0000009398
  • Производител: PHILIPS
Слични производи
Коментари
Остави коментар

За да коментирате треба да се регистрирате или да се најавте во вашиот профил ако веке сте се регистрирале!

Коментари Сеуште нема коментари за тој производ

Порачај за 10 секунди

* Ви Препорачуваме да ги пшувате податоците на кирилица
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Моля, задължително попълнете едно от полетата на горния ред (№, Бл., Вх., Ет. или Ап.)